wtorek, 26 kwietnia 2016

Różana szkatułka.

 Po kilku szafkach na klucze nadszedł czas na coś odmiennego :) Zrobiłam szkatułkę! Ale, żeby nie było, kolejna szafka na klucze jest już prawie gotowa ;)

Pracę tą zgłaszam do Wyzwania na DECU Style Motywem przewodnim tej szkatułki są róże. Na wieczku przykleiłam przepiękny papier ryżowy Stamperii, a po bokach wykorzystałam szablon i pastę strukturalną. 
 Wieczko pomalowałam najpierw farbą kredową w kolorze turkusowym, następnie posmarowałam preparatem do przecierek Stamperii i po wyschnięciu przemalowałam niezbyt dokładnie kolorem kremowym. Dół szkatułki najpierw pomalowałam na brązowo, następnie nałożyłam preparat do przecierek i pomalowałam kolorem turkusowym. Całość lekko przetarłam papierem ściernym. Kolor turkusowy, to farba kredowa, więc zamiast lakieru użyłam specjalnego bezbarwnego wosku do farb kredowych. Po ozdobieniu różami (na wieczku i po bokach) przyciemniałam całość patyną. Dodatkowo, na wieczku nałożyłam preparat do spękań dwuskładnikowy, a spękania wypełniłam pastą postarzającą w kolorze złotym.
 Wewnątrz natomiast przelatuje kilka serwetkowych motylków :) na dnie przykleiłam papier do scrapbookingu i bawełnianą koronkę - szkatułka wyszła na bogato ;) Zobaczcie sami...Szkatułka jest na sprzedaż. Cena 85 zł

6 komentarzy: